יום שבת, 30 במרץ 2013

סטרואידים לחיטוב הגוף

סטרואידים לחיטובים

ישנם סוגים רבים של סטרואידים אנבוליים אנדרוגניים, מערך מלא של הורמונים סינטטיים מבוססים על הורמון המין הגברי - טסטוסטורון, מקבוצה זאת ניתן לבחור את הסוגים השונים.
כל הסטרואידים האנבוליים אנדרוגניים  תפקידם העיקרי של הסטרואידים לספורטאים הינו כאמור בניית שרירים. ונהוג לסווגם לשתי קבוצות עיקריות: הראשונה סטרואידים הניתנים לעלייה במסה השרירית והכוח. השנייה סטרואידים הניתנים למטרת חיטוב הגוף והשרירים.
הטסטוסטרון לדוגמא, לבדו יכול לספק תוצאה משמעותית ולשרת את המטרה אם לחיטוב הגוף ואם לעלייה במסה השרירית.


סטרואידים העיקריים לחיטוב:

למרות שכל אחד מסטרואידים הנ"ל יכולים לשמש בהצלחה בסייקל לעלייה במסה, רוב הספורטאים יגלו כי סטרואידים ספציפיים אלה מועילים יותר במטרה לחיטוב השרירים.  סטרואידים המסוימים הנ"ל יספקו מספר תכונות חשובות: שימור מסת השרירים, התקשות השרירים = מראה נוקשה של השרירים, השפעה ארומטית נמוכה והיכולת במקרים רבים להפחית את כמות השומן בגוף.
למרות שאף אחד מסטרואידים הנ"ל עשוי להפחית באופן משמעותי את כמות השומן בגוף, עם זאת, כל הסטרואידים עשויים ליצור את ההשפעה הנ"ל.  


להלן סטרואידים העיקריים לחיטוב הגוף:

1. וינסטרול = סטנוזולול - Winstrol Stanozolol
2. מסטרון = דרומוסטנולון פרופיונאט - Masteron (Drostanolone Propionate)
3. אנאבר = אוקסנדרולון - Anavar (Oxandrolone)
4. פרימובולן = מטנולון אצטאט - Primobolan (Methenolone)
5.פרימובולן = מטנולון איננטאט - Primobolan (Methenolone enanthate)
6. הלוטסטין = פלואוקסימסטרון - Halotestin (Fluoxymesterone)
7. טורינבול Turinabol (4-Chlorodehydromethyltestosterone)כל סטרואידים ברשימה הם בעלי פוטנציאל להביא את התכונות שנדונו לעיל, עם זאת, הרמה של כל תכונה משתנת מאחד לשני. לדוגמה, וינסטרול, מסטרון והלוטסטין יהיו יעילים יותר, בהשוואה אנאבר, וינסטרול ופרימובולן לעומת זאת, הסטרואידים הבטוחים יותר עבור נשים, הם: טורינבול ואנאבר (אוקסנדרולון), אך בעלי עוצמה פחותה, הרשימה ממשיך עוד ועוד, אבל כל אחד מאלה יש לו מקום במשפחת סטרואידים לחיטוב הגוף.

סטרואידים לחיטוב:

כפי שהזכרנו בהתחלה, סטרואידים רבים יכולים לשמש למסה ולחיטוב, באותה מידה ושניהם טסטוסטרון וטורינבול עשויים בקלות למלא את יעודן בקטגוריה זאת. שני סטרואידים האלה חיוניים לשמור על רקמת שריר טובה יותר מכל סטרואידים שנדונו עד כה וטורינבול.


סטרואידים למסה:

סטרואידים נפוצים, כגון: דקה-קורבולין, אנדרול ודיאנבול, בדרך כלל נתפסים כסוג הסטרואידים הטובים ביותר לעלייה ה שלך יותר!

ספורטאים וסטרואידים


ספורטאים וסטרואידים


אנו יודעים שהספורטאים והסטרואידים התחילו את מערכת היחסים שלהם המאוד מיוחדים באופן הדוק כבר לאחור נשות ה- 1950 ובכניסה להאופנה מאז שנות ה- 1970.

סטרואידים ברורים שיש מטרה מאוד לגיטימית לקיומה. אתלטים, ההשפעה העמוקה שלהם על ביצועים והמראה של משתמשים יכולה גם להתעלם ממנו ולא הכחישה. עם זאת, סטרואידים לא התחיל מנוצלים מסיבות שאינן רפואיות כלעשור לאחר שנוצר. בשנתי ה -40, רופאי נאצים ספקו סטרואידים לחייליהם במאמץ להפוך אותם ליותר אגרסיבי.


טסטוסטרון איננטאט פרופיונאט - טסטווירון

טסטוסטרון איננטאט ופרופיונאט (טסטווירון) = Testoviron

(Testosterone-Enanthate/Testosterone-Propionate-Enanthate)
טסטווירון הוא אוד הקוים של סטרואידים אנבוליים שמיוצרים ע"י חברת התרופות שרינג מגרמניה. הטסטווירון מכיל תערובת של טסטוסטרון איננטאט וטסטוסטרון פרופיונאט וטסטווירון-דיפו מכיל אסתר יחיד טסטוסטרון אננטאט.
שתי הצורות של טסטווירון הן פופולריות מאוד, אך גרסת דיפו הרבה יותר זמינה.
החומר של חברת שרינג הנחשבת מהשורה הראשונה, בחוגים רבים: טסטווירון-דיפו נחשב ל-"דה לה קרם" שבטסטוסטרון איננטאט, בקרב ספורטאים רבים.

מאחר שיש שתי צורות וכשניהן פופולריות מאוד, כמקובל בעולם הסטרואידים אנבוליים והן טסטווירון וטסטווירון דיפו זויפו באופן קבוע על ידי מעבדות המחתרת.

עם זאת, טסטווירון-דיפו האמיתי מגיע בהאמפולה של 1 מ"ל במינון של 250mg/ml, לעומת זאת, טסטווירון, תערובת פרופיונאט / איננטאט  ניתן למצוא ב- 4 מינונים שונים, 50mg/ml, 100mg/ml, 135mg/ml ו- 250mg/ml. אמנם יש 4 צורות שונות 100mg/ml ו-135mg/ml.

לעתים קרובות יותר נפוץ, המינון הכולל של כל הוא כדלקמן:
50mg/ml: טסטוסטרון פרופיונאט  20mg, 30mg טסטוסטרון איננטאט
100mg/ml: 25mg טסטוסטרון פרופיונאט , טסטוסטרון איננטאט 75 מ"ג
135mg/ml: 25mg טסטוסטרון פרופיונאט , טסטוסטרון איננטאט 110mg
250mg/ml: 50 מ"ג טסטוסטרון פרופיונאט , טסטוסטרון איננטאט 200mg


טסטווירון


ללא קשר לצורה, כדי להבין את הטסטווירון אנו רק צריכים להבין את פעילות ההורמון טסטוסטרון ואז בהמשך אודות האסטר או אסטרים השונים משפיעים עליו, או יותר נכול לומר על קצב שיחרורו מאתר ההזרקה לזרם הדם.
טסטוסטרון הוא הורמון החיוני לגברים ונשים אם כי במידה הרבה יותר לגברים. הטסטוסטרון בעל פעילות אנבולית - ואנגרוגנית של 1:1, כאמור הטסטוסטרון מטבעו אחראי לשורה של תפקידים בגוף המסתובבים סביב מבנה, מטבוליזם בשרירים ומאפיינים מיניים. השסובלים מרמות נמוכות של ההורמון טסטוסטרון, יראו צטמצם בכל ההיבטים שלו, ואילו אלה שמעלים את רמות הטסטוסטרון שלהם ישפרו את כולם במידה רבה.

להבין את תפקידיו באופן מלא, אופן הפעולה וכוד' אנו חייבים להבין את מולקולת האסתר המצורפת לטסטוסטרון. מולקולת האסתר המצורפת לטסטוסטרון או לכל הורמון אחר לצורך העניין היא לא ההורמון, זה לא מה שמביא את הפעולה הרצויה, במקרה של טסטווירון, ללא קשר לצורתו הטסטוסטרון עצמו שעושה את העבודה, ולא מולקולת האסתר איננטאט או פרופיונאט.
האסטרים מוגדרים ע"י גודלם; גדול האסתר, כלומר שאסתר קצר יותר יגרום לפעילות ושיחרור מהיר יותר של ההורמון הפעיל.
טסטווירון-דיפו מורכב מטסטוסטרון איננטאט זהו טסטוסטרון עם אסתר ארוך, ולכן משך פעילות ארוכה, המונה זמן מחצית חיים של כ- 10.5 ימים, לעומת זאת, טסטווירון, שמורכב משני טסטוסטרון איננטאט וצורת פרופיונאט, בשל האסתר פרופיונאט  שהוא אסתר קצר, וכך משך פעילותו: ישא מחצית חיים קצרים יותר כשלושה ימים בלבד.


היתרונות של טסטווירון


היתרונות של טסטווירון זהים לכולם. טסטוסטרון הוא ההורמון לכשעצמו אולטימטיבי. בדרך כלל נסבל היטב בקרב גברים בריאים, אפילו במנונים גבוהים. השימוש בטסטווירון יכול ליצור סביבה מתאימה לצמיחה, מבנה גוף שרירי דל בשומן וכוח פיזי רב יותר.

בעוד שתכונותיו יכולות לשפר הן גדולות באמת. כאשר רמות הטסטוסטרון עולים בדם בצורה בולטת הן מגבירות את רמות הורמון אנבולי אחר הנקרא: אניסולין לייק גרו-פקטור 1 או בקיצור: 1-IGF.
ה- 1-IGF הינו הורמון אנאבולי חזק מאוד בפני עצמו ונצפה עלייה ברמתו בקורלציה עם הורמון נוסף הניקרא: הורמון גדילה אנושי. כאמור, על ידי הגדלת רמת הטסטוסטרון, ניתן להגביר את היעילות של הורמונים טבעיים אחרים, בכך אנו מגבירים את רמת הפרודוקטיביות חיובית בגופנו. החל מגירוי מוגבר של השרירים, יעילות מוגמרת בחילוף החומרים ועד להתחדשות רקמות.


תופעות הלוואי של טסטווירון


ללא קשר לצורת השימוש, או לסוג הטסטוסטרון, להורמון טסטוסטרון יש תופעות לוואי שליליות ובעיקר כשנוטלים אותו במינונים גבוהים (כמו רוב הספורטאים). טסטווירון הוא תרופה, כמו כל התרופות הוא נושא עימו תופעות לוואי אפשריות, ובדומה לכל תרופות סטרואידיות.

תופעות הלוואי הנפוצה ביותר עם הטסטווירון הן מהשפעת ארומטאז. טסטוסטרון עלוי להיות מומר להורמון המין הנשי - אסטרוגן בתהליך ארומטאז ויכול להביא לתופעות שליליות, כגון: גינקומסטיה, הצטברות נוזלים - בצקות, יתר לחץ דם, ועלייה ברמות הכולסטרול. למרות תופעות לוואי אלה שעלולות להיות בעייתיות. ישנן עוד תופעת הלוואי כגון: ניוון אשכים באמצעות השימוש בטסטווירון או בכל צורת הטסטוסטרון. כאשר ניתן טסטוסטרון אקסוגני הייצור טבעי נוכחי הוא כבר לא נחוץ כך גופנו מפסיק את ייצור הטסטוסטרון. הטסטוסטרון מיוצר באשכים בעיקר, ברגע שתחדלנה הייצור מלהתקיים האשכים יתחילו להתכווץ, אך יש להוסיף ולומר כי בעת הפסקת השימוש האקסוגני בטסטוסטרון הייצור הטבעי יתחיל שוב והאשכים יחזרו לגודל לגודלם הרגיל.

תופעות לוואי אסטרוגניות, כגון: אלה שהוזכרו לעיל יכולים להיות מאוד בעייתיות. כתופעות הנגרמות ע"י הופעתו של האסטרוגן, ע"י השלמה עם מעכבי ארומטאז, כגון: ארימידקס או לטרוזול (Letrozole) אנו יכולים לצמצם במידה ניכרת את ההשפעה ולעיתים קרובות לחסל את התופעות לגמרי. ולא פחות חשובה היא תזונה בריאה המותאמת למטופל באופן אישי.


מחזורי (סייקל) טסטווירון ומינונים

טסטווירון הוא בחירה טובה לרוב ללא קשר למטרת הבחירה המושלמת עבור כל מחזור = סייקל. טסטוסטרון הוא לעתים קרובות הבסיס של סייקל - בסטרואידים אנבוליים, ברוב המקרים 8 שבועות יהיו מספיקים מסגרת הזמן המינימאלי לשימוש בקרב ספורטאים הוא כ- 12-16 שבועות.

רוב הספורטאים המתחילים ימצאו כי 500 מ"ג בשבוע מספיקים בכדי ומהווים נקודת התחלה המושלמת ובדרך כלל המינון נסבל היטב במונחים של תופעות לוואי. חמרוצ כי משתמשים רבים מנוסים בסטרואידים ולעתים קרובות נוטלים טסטוסטרון במינונים גבוהים יותר ולדבריהם בבטחה - 1000 מ"ג לשבוע היא נפוצה מאוד בקרב ספורטאים ותיקים שיפור ביצועים ואפילו מעבר לפיתוח גוף והרמת משקולות.

באשר לסייקל טסטווירון, רוב האנשים מספיק כ- 8 שבועות, עם זאת ספורטאים וותיקים יותר עושים סייקל של כ- 16 שבועות בטענה שזה הרבה יותר יעיל. ללא קשר לתקופת השימוש שלך פוסט סייקל תרפי (PCT) חייב להיות במקום הנכון ובזמן הנכון.

מאמרים בתחום הסטרואידים האנאבוליים: סטרואידים אנבולים וניוון שרירים | סטרואידים קורטיזון ומחלת ניוון שרירים | פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים | תופעות לוואי של סטרואידים גלוקוקורטיקוסטרואידים | סטרואידים ודהטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) | מניעת פירוק השרירים לאחר הסייקל סטרואידים אנאבולים | סטרואידים אנבולים – הטוב הרע והמכוער | סטרואידים ותופעות לוואי | השפעת הסטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית חלק א' | סטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית-חלק ב' | סטרואידים אנבולים | סטרואידים על שום מה ולמה? | אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | סטרואידים ומפתחי-גוף | סטרואידים אנבוליים ובודי-בילדרים | שני סייקלים (סטרואידים אנבולים) לשתי מטרות (למסה ולחיטוב) | פרופילים של סטרואידים אנבוליים | סייקל-סטרואידים, PCT ודטוקסיפיקציה=ניקוי הגוף | סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים תופעות לוואי לגבירים ונשים | סטרואידים אנאבולים ותוספי מזון | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | היסטוריה של סטרואידים האנבולים | סטרואידים אנבולים, שומנים בדם ומחלות לב וכלי דם | סטרואידים אנבולים טעויות נפוצות | סטרואידים אנאבולים שימוש למתחילים-הסייקל הראשון | מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים | אודות הספר: סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!

אנדרול, Anadrol, אוקסימטולון

אנדרול (Anadrol, אוקסימטולון) הנו אחד הסטרואידים האנבולים החזקים ביותר שקיימים, השפעתו דומה לדיאנבול (אחד הסטרואידים הפופולאריים בשימוש בקרב מפתחי הגוף). 
אנדרול - Anadrol
אנדרול (Anadrol 50) הוא סטרואיד ממשפחת הסטרואידים האנבוליים אשר ניטלים באופן אוראלי מורכבים מהרכיב הפעיל אוקסימטולון (Oxymetholone) ההורמון הפעיל שפותח ע"י מעבדות תרופות Syntex בשנת 1960, כאמצעי לטיפול באנמיה ומצבים טראומטיים אחרים הגורמים לתנאים קטבוליים (פרוק שרירים). 

כרכיב אנבולי הגורם להגדלת רקמת שריר, לא היה קשה לראות איך הדבר יכול להועיל לשיפור הביצועים הספורטיביים. 

האמנם סטרואידים מגבירים מהירות וביעילות את הרקמה הרזה וכוח אך יש לו עקומה מטה מהירה מאוד ברגע מינונים הולכים מעבר לנקודה מסוימת, וכאשר יקבלו מינונים גבוהים מדי הדבר עשוי להיות מאוד קשה בכדי לשמור על מספיק אוכל כדי להאכיל את תיאבון צמיחת השרירים.

אנדרולאוקסימטולון הוא תרופה אוראלית ממשפחת הסטרואידים האנבוליים השייכים לקבוצת ה- C17-AA של דיהידרוטסטוסטרון טבעי (DHT) ולרוב ידוע בשם המסחרי המפורסם ביותר של התרופה אנדרול
כמו כל הסטרואידים אנבוליים C17-AA הינו רעיל מאוד לכבד, אבל במקרה הזה הוא לא רעיל משמעות שימוש גבוה חייב להישאר קצר מועד על מנת לשמור על הכבד בריא. 
למרבה המזל זמן קצר של שימוש הוא כל מה שבאמת צריך כדי  ליהנות ממנו.

מי שמשתמש באנדרול ימצא שהוא בעל פעילות מאוד מהירה, כל כך מהירה, שאת השיפור במסת השרירים ניתן לראות בצורה דרמטית יותר בפרק זמן קצר יותר מאשר בהשוואה לרוב הסטרואידים האנבוליים. 
האנדרול פועל כל כך מהר, כפי שניתן לצפות שהוא בעל זמן מחצית חיים של כ- 8.5 שעות בלבד, לכן נוטלים אותו מידי יום ואפילו לעתים פעמים ביום.

מה ניצתן לצפות מהאנדרול?
בניית רקמת שריר וזה בדיוק מה שרוב הספורטאים רוצים. אנדרול  הוא אחד מסטרואידים המובילים בשוק ומשמש בעיקר למטרה זו.

החסרון של אנדרול
כפי שצוין לעיל אנדרול הוא מאוד רעיל לכבד ובדרך כלל מגביר באופן דרמאטי ובמהירות את אנזימי הכבד ויצירת מתח מיותר בכבד. למרבה המזל הכבד בעל תכונות ריפוי מאוד מהירות ויעילות ורוב החומרים החזקים גורמים לכך אך ניתן לצפות לירידה ברמות האנזימים במצב נורמלי במהירות רבה לאחר שהשימוש באנדרול הופסק. עם זאת, פרוטוקול הטיפולי בעת השימוש באנדרול צריך להיות אחראי, ואתה צריך להגביל את השימוש שלך לכ- 4-6 שבועות מקסימום, ודבר נוסף  אתה צריך כבד בריא מלכתחילה - לפני תחילת השימוש בתרופה. כמו כן, יש לציין שמי שכבר החליט על הטיפול באנדרול מומלץ מאוד להימנע מפעילויות המקשות על הכבד, כגון: צריכת אלכוהול קבועה כדי לשמור על מתח עד למינימום.

כמו סטרואידים אנבוליים אחרים המבוססים על DHT כלומר  דיהידרוטסטוסטרון, כמו שניתן להבין את השפעת ארומטאז (פעילות ארומטית) היא אחראית לרבים מתופעות הלוואי השליליות הקשורות לסטרואידים אנבוליים. 

בעוד שהאוקסימטולון  גורם לרמות האסטרוגן לעלות כך תופענה עלייה באופן משמעותי בתהליך הגינקומסטיה, שימור מים ולחץ דם גבוה כל החששות.

מאמרים בתחום הסטרואידים האנאבוליים: סטרואידים אנבולים וניוון שרירים | סטרואידים קורטיזון ומחלת ניוון שרירים | פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים | תופעות לוואי של סטרואידים גלוקוקורטיקוסטרואידים | סטרואידים ודהטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) | מניעת פירוק השרירים לאחר הסייקל סטרואידים אנאבולים | סטרואידים אנבולים – הטוב הרע והמכוער | סטרואידים ותופעות לוואי | השפעת הסטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית חלק א' | סטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית-חלק ב' | סטרואידים אנבולים | סטרואידים על שום מה ולמה? | אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | סטרואידים ומפתחי-גוף | סטרואידים אנבוליים ובודי-בילדרים | שני סייקלים (סטרואידים אנבולים) לשתי מטרות (למסה ולחיטוב) | פרופילים של סטרואידים אנבוליים | סייקל-סטרואידים, PCT ודטוקסיפיקציה=ניקוי הגוף | סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים תופעות לוואי לגבירים ונשים | סטרואידים אנאבולים ותוספי מזון | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | היסטוריה של סטרואידים האנבולים | סטרואידים אנבולים, שומנים בדם ומחלות לב וכלי דם | סטרואידים אנבולים טעויות נפוצות | סטרואידים אנאבולים שימוש למתחילים-הסייקל הראשון | מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים | אודות הספר: סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!