יום שני, 18 ביולי 2016

איך לפתח שרירים לתלפיות

אם כן, נשאלת השאלה כיצד אנו יכולים לפתח שרירים גדולים (פיתוח גוף ושרירים), באופן מהיר?

  כיצד הזרמת דם מוגברת (פאמפ) בונה שרירים ?

אנשים ומדריכי חדר כושר שואלים אותי או לאחר הרצאות שאני מעביר, מהו הגורם לגדילת השרירים? התשובה שלי לעיתים קרובות משאירה אותם מבולבלים יותר.

מקובל לשמוע דיעות שונות על סטים, חזרות ותרגילים שונים... אך אני כאיש מדע המסתמך על מדעים ומחקרים בעיקר.

פיתוח שרירים גדולים:  המפתח לגדילת השרירים הוא להגביר את נפח הדם והידרצייה תאית.

למרות כי ישנם אנשים שהשרירים שלהם גדלים ללא ידע או פעילות ותזונה מתאימה... לרוב הם מחוננים מבחינה גנטית. למעשה, המפתח לגדילת השרירים הינו הרחבת כלי הדם ושיפור ההידרציה התאית.

גורם חשוב נוסף, לגדילת השרירים הם שני גורמים המצויים בסיבי השרירים: סרקופלזמה (sarcoplasm) מיופייבר (myofibrils). הפעילות העיקרית של הסרקופלזמה הוא לרחוץ את המיופיברילים עם רכיבי תזונה, כגון: חמצן, מים, חומצות אמינו, סוכרים וקריאטין.

  אימונים הורמונים וגדילת השרירים

אימונים אנאירוביים מסויימים עשויים לגרום לעלייה בהפקשת ההורמונים האנאבוליים, כגון: הורמון גדילה, IGF-1, טסטוסטרון ועוד... לכן ישנו גם את הציר ההורמונלי אשר מסייע לפיתוח השרירים והכוח.

להורמונים אלה ואחרים כגון: אריטרופואטין ישנה השפעה על יצירת תאי דם אדומים מוגברת ועקב כך גם שיפור בתהליכי החימצון של הרקמות השונת לרבות השרירים.

  יצירת חלבונים בונה שרירים

יצירת חלבונים בונה שרירים אשר מורכבים מחלבונים. סיתזה מוגברת של חלבונים גורמת לתגובה היפרטרופיה שרירית (עלייה במסת השרירים). אז כאמור, אימונים כבדים המותאמים באופן אישי, עשויים להמריץ ייצור סינתזת חלבונים.

ניטריק אוקסיד Nitric Oxide הינו רכיב המרכיב כלי דם, על כן גז זה מסייע להרחבת כל הדם שבשרירים. מחקרים הראו כי ההומון IGF-1 מגביר את ניפוח השרירים ומגביר את רמות הנייטריק אוקסיד. הגדלת ייצור "ניטריק אוקסיד" בגוף, מרפה תאים אנדותיליים שהייצור שלהם עולה ע"י חומצת האמינו ל-ארג'ינין וחומצת האמינו ל-ליזין. מגביר את זרימת הדם באיברים השונים וברקמות - משפר את זרימת הדם ללב , למוח , לכבד , כליות ולאברי המין. מניעת בעיות הקשורות לוורידים באיברים השונים. - משפר את האונות לגברים - מניעת הזדקנות מוקדמת , חידוש כללי של הגוף , אנרגיה מחודשת וחילוף חומרים תקין. - נורמליזציה של חילוף חומרים , ירידה במשקל. - נורמליזציה של העור, והפחתה ברמות של צלוליט.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה