יום שני, 22 באוגוסט 2016

ספורטאים מקצוענים יתרונות וחסרונות של מקצים בספורט

ספורטאים מקצוענים יתרונות וחסרונות של מקצי הספורט השונים.

http://diet2all.net

ידוע שפעילות גופנית הינה חלק מאורך חיים בריא ותקין. אך לא כולם יודעים שהעוסקים בסוגי ספורט מסוימים באינטנסיביות רבה מדי חשופים לנזקים!


לדוגמא: רץ מרתון שוחק את הסחוסים בגופו בקצב מוגבר מבחינה מכנית.

כמו כן, השרירים הינם רקמות עשירות מאוד במיטוכונדריות. המיטוכונדריה היא המקור האנדוגני העשיר ביותר לייצור רדיקלים חופשיים.כלומר שאם מאמנים את השרירים יתר על המידה וללא גיבוי תזונתי הדרוש לכך, ייצור הרדיקלים החופשיים יהיה בהתאם!

ישנם סוגי ספורט רבים ושונים, ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו.חשוב לציין, כי לכל סוג של ספורט יש את התנאים והצרכים הספציפיים שלו.

למשל: לרצי מרתון ישנם שרירים "רזים" בניגוד לרצי 100 מטר ששריריהם מסיביים יותר.אך ישנם צרכים פיזיולוגיים בסיסיים לכל ספורטאי, בכל מקצה-ספורט, המשותפים לכולם.

אנ יוצא מתוך נקודת הנחה שגוף האדם נועד ובנוי לפעילות גופנית. לכן יש לו את המנגנונים הפיזיולוגיים האנטי-טראומטיים,

אשר מאפשרים לו להתמודד עם הפעילות, כאשר היא מצידה "סבירה".

כל זאת כמובן בהתאם למצב הבריאותי האינדיווידואלי של האדם-הספורטאי.

יש לכלול בכך באותו אופן גם זמני מנוחה, התאוששות וכו'.

בעת פעילות אנ-אירובית (ללא חמצן) נוצרת ומצטברת חומצה לקטית, שהיא דומה לנוגדי חמצון בפעילותה כלוכדת מתכות רעילות ומפרישה אותן החוצה.החומצה הלקטית לוכדת מתכות שיוצרות רדיקלים חופשיים, בכדי שהגוף לא יהרוס רקמות בריאות ע"י הרדיקלים החופשיים כמו: רקמות שריר, עצם, פרקים וכו’.

עקב שחרור ברזל ונחושת למשל, המעודדים את פעילותם של הרדיקלים החופשיים.

מצד שני, חסרון החומצה הלקטית הוא שהיא גורמת לכיווץ שרירים המוביל, לכאבי שרירים ולירידה באספקת דם אופטימלית.יש לשים לב לצרכים אינדיווידואליים. פרט לספורטאים תחרותיים (אולימפיאדה, מרתון וכו’), תזונתם של רוב הספורטאים בנויה ממכסה קלורית גבוהה יותר. הדבר החשוב כאן הוא לבנות תפריט בריא ומאוזן, הכולל השלמות תזונה בהתאם לצרכיו הייחודיים של הספורטאי.אצלנו תוכלו ללמוד ולהבין על תזונה לסוגי הספורט השונים, תזונה לספורטאים מקצוענים, דיאטה למקצים בספורט, וכו' ...

Heats various sports nutrition

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה