יום ראשון, 16 באוקטובר 2016

IGF 1, סומטומדין C, אינסולין לייק גרו פקטור 1

גורם גדילה דמוי אינסולין-1, או בקיצור: IGF-1, הניקרא גם: סומטומדין-C, אינסולין-לייק גרו פקטור 1.

הורמון  חלבוני המיוצר בעיקר בכבד  כתגובה להשפעת הורמון הגדילה  הנקשר לאתרי הקולטנים. ל-IGF-1 חשיבות גדולה בגדילת ילדים והתפתחות כללית לרבות התפתחות השרירים והעצמות, במבוגרים יש ל-IGF-1 השפעה אנאבולית (הגדלת שרירים ועצמות וזירוז ריפוי והתאוששות השרירים שנגרם להם נזק, כמו למשל אימון גופני).


ה-IGF-1 מצוי בעיקר אצל ילדים ומתבגרים, יש לציין כי רמתו פחותה אצל תינוקות ומבוגרים. תכשירים פרמקולוגיים המכילים את הרכיב הפעיל IGF-1 משמשים לטיפול במקרים נדירים ביותר, כגון: גמדות מסוג תסמונת לרון, וטיפול בלתי חוקי לספורטאים מתחומים שונים ובעיקר מתחום פיתוח גוף.יש לציין, כי השימוש בתכשירים מסוג IGF-1 הינו עדיין נחשב בישראל בגדר "מחקר".אוקיי עד כאן הסברתי לכם באופן כללי כמובן, אודות ההורמון IGF-1, וכעת אספר לכם כיצד ההורמון IGF-1 מסייע להגדיל את השרירים, כן אני יודע שישנם הרבה ספורטאים ומפתחי גוף בפרט שמעוניינים ללמוד עוד על ה-IGF-1 וכיצד הורמון זה מסייע לתחום פיתוח הגוף!לתאי השרירים ישנו הפוטנציאל לגדול ע"י קליטת אבות המזון, בעיקר שמדובר על פחמימות וחלבונים. אנו יכולים לשפר את "שאיבת" אבות המזון ע"י ההורמון IGF-1. בנוסף ה-IGF-1 יכול ליצור היפרפלזיה (פיצול התא לשניים).מה זה אומר לנו? אנו מבינים שהשימוש ב-IGF-1 מסייע להפוך אותנו לשרירים יותר ולא רק זאת אלה להגביר את מספר תאי השרירים שלנו.מכאן ניתן להבין גם שהשימוש ב-IGF-1 עשוי להגדיל בנוסף לשרירים גם איברים פנימיים כגון: מעיים, לב ועוד...

כמובן שהכל זה עניין של מינון?! אם ניקח מינונים של מעל ל-50 מק"ג ליום, מהתכשיר IGF-1 אתם יכולים ליצור סריעות מעיים, מה שניקרא בקרב ספורטאים GH-gut.יש לציין, כי אימוני משקולות למטרת פיתוח הגוף, משפרים את כמות הקולטנים ל-IGF-1 על גבי השרירים. כלומר, שאחרי אימון המשקולות, השרירים שאנו מאמנים הם במצב הכי טוב לקבל ולקלוט את ה-IGF-1 שבתורו יביא לגדילת התאים חדשים בשרירים.ה-IGF-1 מיוצר בעיקר ע"י הכבד כהורמון האנדוקריני כמו גם ברקמות היעד באופן אוטוקריני. ייצור ה-IGF-1 מגורה ע"י הורמון הגדילה ויכול להיות בחסר, עקב חוסר רגישות להורמון גדילה, ו/או חוסר בקולטנים להורמון גדילה.אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול כאן למטה בתגובות, כמו כן אתם מוזמנים להרשם לערוץ ולעשות לייק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה