יום ראשון, 21 בינואר 2018

תזונה לדיכוי המיוסטטין וספורט - קובי עזראמיוסטטין ותזונה עם קובי עזרא Ph.D, תזונה לדיכוי המיוסטטין ופעילות גופנית

מיוסטטין

תודות לאתר: http://diet2all.net

מיוסטטין הוא חלבון המיוצר באופן ראשוני בשרירי השלד שלנו.

תפקיד המיוסטטין למנוע את גדילתם וחלוקתם של תאי השריר (היפרטרופיה והיפרפלזיה).

לכן ניתן לנסות לחסום את פעילות המיוסטטין בטיפול במחלות ניוון שרירים כמו בדושן.פוליסטאטין

לעומת מיוסטטין הפוליסטאטין (Follistatin) הינו חלבון המעודד את גדילת השרירים כלומר בעל פעילות אנטגוניסטית למיוסטטין.

מחקר שנעשה בעכברי מעבדה לניוון שרירים, שהראה לאחר הזריקה לשריר את הגן אשר אחראי לייצירת הפוליסטאטין, נצפתה עלייה משמעותית בגודל השרירים ובחוזקם.הפוליסטטין הינו כאמור חלבון שיכול להגדיל את מסת השרירים מעבר לפוטנציאל הטבעי וזאת ע"י דיכוי המיוסטטין.

מדענים זיהו לראשונה את הפוליסטטין מתוך  נוזל זקיקי חזירי בשחלות.הפוליסטטין נמצא באופן טבעי בשרירי השלד של כמעט כל היונקים, כגון בני אדם, מכרסמים ופרות.

פוליסטטין עשיר בחומצת אמינו בלתי חיונית, אך בניגוד לרוב החלבונים שנדונו בעולם הכושר, לפוליסטטין מחוברת אליו פחמימה.פוליסטטין ובמיוחד פוליסטטין 344 (FS344), זכה לפופולריות בקרב קהילת מפתחי הגוף כתוסף פוטנציאלי להגדלת מסת  הרקמות הרזות במהירות. פוליסטטין קשור לגן (FLRG) הפועל על מסלולים דומים כמו FS344 לגבי שרירים.פוליסטטין הינו תכשיר יקר מאוד, העשוי לעלות יותר מ- $ 4,500 בעבור 1 מיליגרם בלבד. אפילו אתרי האינטרנט המוכרים פוליסטטין בתפזורת מתעקשים להשתמש בו רק לצורך מחקר ולא בשימוש בבני אדם. עם זאת, זה לא מפריע לספורטאים הכוח והשרירים להשתמש בו כשפני הניסוי של המוצר. ונציין כי ניתן לבחון את יומנם של ספורטאים חובבנים הטוענים שהם משתמשים בדרך כלל ב- FS344 בהזרקה אחת של 100 מיקרוגרם (mcg) ליום לכל מקום בבמשך זמן של כ- 10 ל -30 ימים.חלק מהמשתמשים אפילו התנסו עם מינונים גבוהים יותר של כ- 200 מיקרוגרם +, אבל ההשפעות לא להיות בולט יותר. למעשה, רוב המשתמשים מצאו כי המוצר לא עשה להם שום שיפור!. חלק קטן מה"ספורטאים" המשתמשים טענו כי הזריקות של FS344 בעלות השפעה מופלאה על בגופם, כמו גם הם טענו כי ה- FS344 הגדיל את התיאבון שלהם, ועקב כך מספר משתמשים להגדילו את צריכת הקלוריות שלהם מ- 4000 קלוריות ליותר מ- 6000 קלוריות ליום.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה